វីដេអូ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញដល់ទីក្រុងហាណូយ និងអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម Nguyen Phu Trong អគ្គលេខាធិការគណៈកម្មាធិការមជ្ឈឹមបក្សកុម្មុយនីស្តវៀតណាម នាថ្ងៃទី២៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤
ទីតាំងល្បែងអនឡាញ (ជល់មាន់) កំពុងសង្ងំបើកទទួលភ្ញៀវ និងប្រមូលលុយពីអ្នកញៀនល្បែង នៅភូមិក្រោលគោ សង្កាត់គីឡូម៉ែត្រលេខ៦ ខណ្ឌឫស្សីកែវ, ពលរដ្ឋសំណូមពរអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចឱ្យជួយបង្ក្រាប និងបិទចោលផង?
Update: អភិបាលខណ្ឌសែនសុខថ្មី ចាត់ឱ្យកម្លាំងអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចខណ្ឌ-សង្កាត់ចុះបង្ក្រាប និងបិទទីតាំងលួចបើកល្បែងមួយកន្លែងទៀត «ដុះស្លែ» យីហោ «តាកូកា» នៅសង្កាត់ភ្នំពេញថ្មី ក្រោយបង្ក្រាប និងបិទទីតាំងលួចបើកល្បែងឡូតូអនឡាញ នៅសង្កាត់គោកឃ្លាង តាមសំណូមពរពលរដ្ឋ
ពលរដ្ឋសំណូមពរ លោកអភិបាលខណ្ឌទួលគោក និងលោកអធិការខណ្ឌ ឱ្យជួយបង្ក្រាបទីតាំងល្បែងឡូតូអនឡាញមួយកន្លែង នៅក្នុង «ហាងឡាក់គីដាវីត» សង្កាត់ផ្សារដេប៉ូទី៣
Update: ពលរដ្ឋ៖ បានបិទហើយ ទីតាំងល្បែង «ឡូតូអនឡាញ-ជល់មាន់-អាប៉ោង-បៀរ» និងសូមថ្លែងអំណរគុណ លោកអភិបាលខណ្ឌកំបូល និងលោកអធិការខណ្ឌ បើគិតត្រឹមរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥!